Euro Truck Simulator 2 Nedir? Nasıl Oynanır? Oyunda Yer Alan Araçlar Ve Ülkeler

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından çıkarılmış olan bir kamyon simülasyonudur.

19 Ekim 2012’de Microsoft Windows için çıkmış olan oyun günümüz Avrupa’sını temel almıştır. 13 Nisan 2013’te Linux, 29 Ocak 2015’te MacOS için yayınlanmıştır.

Scania, Volvo, MAN, DAF, Iveco, Renault ve Mercedes- Benz olmak üzere 7 farklı üreticiden 17 lisanslı tır bulunmaktadır.

DAF XF
DAF XF105
Iveco Stralis
Iveco Stralis Hi-Way
MAN TGX
MAN TGX Euro6
Mercedes-Benz Actros
Mercedes-Benz New Actros
Renault Magnum
Renault Premium
Renault T
Scania R
Scania R 2012
Scania S
Scania Streamline
Volvo FH16 2009
Volvo FH16 2012

Oynanış ve Başlangıç:

Oyuna ilk başladığınızda sizden bir profil oluşturmanız istenecek. Bu profilde isim, cinsiyet, şirket adı, şirket logosu, tercih ettiğiniz çekici (tır), dil gibi bilgiler istenecek. Yani bir lojistik firması kuracaksınız. Lojistik firmanızın adı, logosu ve sizin fotoğrafınız olacak. Daha sonra başlama şehri seçer ve tercih ettiğiniz çekici ile küçük bir sefer yaparsınız. Bundan sonra bankadan kredi ve şirketlerden iş teklifi gelir ve oyunu oynamaya başlarsınız.


Euro Truck Simulator 2’de belirlenmiş bir kariyer yolu yoktur, size bir karakter yaratma ve becerilerinizi uygun gördükleri şekilde geliştirme fırsatı verilir: çeşitli stratejiler oyunun başlarında farklı fırsatlar açabilir ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır ve ilerlemenizi gördüğünüz gibi şekillendirin.

Çalıştıkça değerli deneyimler kazanırsınız. Ne kadar mesafe kat ederseniz, o kadar çok deneyim kazanırsınız. Sonunda bu size, kamyonculuk becerilerinizi vurgulamak için burada atayabileceğiniz beceri puanları kazandırır.

Şirketler uzmanlığınızdan daha emin hale geldikçe ve elbette daha yüksek bir ödülle size daha iyi işler sunmaya başladıkça, daha iyi beceriler yeni iş seçeneklerinin kilidini açar.

Oyuncu Becerileri

Çalıştıkça değerli bir deneyim kazanırsınız. Ne kadar mesafe kat ederseniz, o kadar çok deneyim kazanırsınız. Sonunda bu size, kamyonculuk becerilerinizi vurgulamak için beceri puanları kazandırır.

Şirketler uzmanlığınızdan daha emin hale geldikçe ve elbette daha yüksek bir ödülle size daha iyi işler sunmaya başladıkça, daha iyi beceriler yeni iş seçeneklerinin kilidini açar.

Gelişiminizi Takip Edin:

 • Henüz Başladı
 • İlk Teslimat
 • İlk Yurtdışı Gezi
 • İlk ADR Sertifikası
 • İlk Değerli Ve Zaman Basınçlı Kargo
 • Kendi Tırım

Hayalinizdeki kamyonu satın aldıktan sonra oyun bitmiyor. Euro Truck Simulator 2, evinizin rahatlığında büyük bir nakliye şirketi büyütmenize izin veriyor, kimi kiralayacağınız, hangi kamyonları kullanacakları ve şirketinizin nasıl kullanacağı konusunda tam bir seçeneğe sahipsiniz. Gelecekte büyüyecek.

Şirket Yönetimi:

 • Kendi İşinizi Kurun: Şirketinizin büyümeye başlamasını sağlayacak ilk kamyonunuzu saklamanıza izin veren küçük bir garajla başlarsınız.
 • Garaj Satın Al: Biraz para kazandıktan sonra, daha fazla kamyona eşlik edebilecek bir garaj satın alabilir ve sonunda sizin için çalışacak şoförleri kiralamanıza izin verebilirsiniz.
 • Kamyon Satın Al: Şoförlerinizin kamyon olmadan çalışamayacağı çok açık, bu yüzden ilk sürücünüz için kamyonu almak için biraz para biriktirdiğinizden (veya kredi aldığınızdan) emin olun.
 • Sürücü Kiralama: Şimdi her şey hazır olduğunda – kiralama zamanı! Şirketinize en çok fayda sağlayacak en iyi adayı seçin.
 • Tır Krallığı Olun: Şirketiniz büyüdükçe daha fazla kamyon satın alabilecek ve iş gücünüzü artırabileceksiniz – bunlar sizin için çalışacak, yani kârınız şirketinizin büyüklüğü ile birlikte artacak! Sadece kendini işine adamış şirket yöneticileri gerçek Kamyon Taşımacılığı Kralı olabilecek.

Geniş Pasaj:

Euro Truck Simulator 2 dünyası, yakından yeniden oluşturulmuş ortamlar, yollar, şehirler ve simge yapılar içeren 26 Avrupa ülkesini kapsar. Oyun içi dünya, sürekli değişen manzaraları, canlı trafiği, etkileyici aydınlatması ve tüm dünyayı canlı kılan hava durumu sistemi ile kıtayı katediyormuş gibi hissettirecek.

Yer Alan Ülkeler:

Almanya
Avusturya
Belçika
Birleşik Krallık
Bulgaristan
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Estonya
Finlandiya
Fransa
Hollanda
İspanya
İsveç
İsviçre
İtalya
Letonya
Litvanya
Luksemburg
Macaristan
Norveç
Polanya
Portekiz
Romanya
Rusya
Slovakya
Türkiye

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>